Accesso




Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Nxënësit përfitues të bursave të arsimit parauniversitar

Kategorite

Filtro:

Nxënësit përfitues të bursave të arsimit parauniversitar

Në zbatim të Vendimit të Këshillit të Ministrave nr 666 date 10.10.2019 " Për kuotat financiare të ushqimit në mensa e konvikte dhe përcaktimin  e kritereve për përfitimin  e bursave  e të  pagesave  për nxënësit  e Arsimit  Parauniversitar  në Institucionet Arsimore Publike " pika 34  , të Vendimit të Këshillit Bashkiak Lushnje nr 97 datë 24.11.2020 ndryshuar me VKB-në  nr 106 datë 23.12.2020 " Mbi një shtesë në VKB –në nr  97 date 24.12.2020" " Mbi miratimin  e bursave  të shtetit  për nxënësit  konviktorë  të Arsimit  Parauniversitar  për vitin mësimor  2020 -2021", bashkëlidhur  tabela  me nxënësit përfitues të bursave të  arsimit  parauniversitar  në Institucionet Arsimore Publike:   

  

Shkolla  "Mekanike Bujqësore Hasan D.Gina" Lushnje

Nr Emër       Atësi     Mbiemër Dega Klasa Kriteri

1 Blerim     Sefedin   Dedej SHMT XIII KMCAP (prindi)

2 Emiltjano  Çlirim  Elezi SHMT XIII PAK  (prindi)

3 Françesko  Arben  Llushi SHMT XIII KMCAP (prindi)

4 Hysen   Astrit  Balla SHMT XIII KMCAP (prindi)

5 Julian  Agron  Ymeri SHMT XIII Jetim

6 Ndriçim  Hamza  Kullafi SHMT XIII Ndihmë Ekonomike

7 Rafael  Gëzim  Bujaraj SHMT XIII Ndihmë Ekonomike

8 Shpëtim  Maliq  Goxhabelliu SHMT XIII KMCAP Verbërie Nxënësi

9 Aurel     xxx       Hamzaj SHMT XIII Anëtarë të komunitetit ROM

10 Gentjan   Azem  Leka SHMT XIII Ndihmë Ekonomike

11 Gianluca   Arben  Merelli IST XIII Ndihmë Ekonomike

12 Klei  Islam  Korreshi IST XIII Ndihmë Ekonomike

13 Alesio   Fatmir  Biçaku TIK XIII Ndihmë Ekonomike

14 Mishel   Bujar  Mullaj TIK XIII PAK  (prindi)

15 Ergest  Adnant   Sharka Elektronik XIII PAK  (prindi)

16 Kevi   Qamil  Shabani SHMT X KMCAP (prindi)

17 Rikardo  Renald  Sula SHMT X Anëtarë të komunitetit Egjiptian

18 Sajd-li  Armand  Korreshi SHMT X Pension Invaliditeti   (prindi)

19 Agim  Gentian  Kapllani SHMT X Anëtarë të komunitetit Egjiptian

20 Leonis  Trifon   Ferracaku SHMT X Largësia 5 km

21 Sabian  Vladimir  Kashari SHMT X PAK  (prindi)

22 Besmir   Bedri  Kasa SHMT X Ndihmë Ekonomike

23 Ergi  Ilir  Kiptiu SHMT X Anëtarë të komunitetit Egjiptian

24 Kleant  Lorenc  Pirra SHMT X KMCAP vetë nxënësi

25 Orgito  Agim  Prençe SHMT X PAK  

26 Renato  Petrit  Allka SHMT X Ndihmë Ekonomike

27 Latif  Dashamir  Kaja SHMT XI KMCAP

28 Leozinjo   Guri  Mjeshtri SHMT XI Ndihmë Ekonomike

29 Albi  Shpëtim  Shani SHMT XI PAK

30 Ceni  Velo  Sefa SHMT XI Ndihmë Ekonomike

31 Ernesto  Kastriot  Zeneli SHMT X KMCAP

32 Iris   Idris  Qerreti SHMT X PAK

33 Mateo  Lulzim Gjyla SHMT X PAK

34 Daniel  Miftar  Aliu IST X Pension Invaliditeti   (prindi)

35 Edi  Mustafa   Zeka IST X Pension Invaliditeti   (prindi)

36 Elvis Arion  Mustafa Elektronik X Ndihmë Ekonomike

37 Nuri   Gliton  Kiptiu Elektronik X Anëtarë të komunitetit Egjiptian

38 Dejsid   Reshat  Nezha Eletronik X Status  Verbërie vetë nxënësi

39 Orgej Rrahman  Bardhi TIK X PAK  nxënësi

40 Valerjo  Gramos  Tafili TIK X Pension Invaliditeti   (prindi)

41 Valter  Altin  Likja TIK X PAK

42 Altin  Shpëtim  Allushi SHMT XI Ndihmë Ekonomike

43 Judmir   Gëzim  Bujaraj SHMT XI Ndihmë Ekonomike

44 Kujtim  Fredi  Kapllani SHMT XI Anëtarë të komunitetit Egjiptian

45 Ristan  Ardjan  Prendi SHMT XI Pension Invaliditeti   

46 Valentino  Blerim  Dedej SHMT XI Ndihmë Ekonomike

47 Armando  Xhevahir  Hoxha Elektronik XI Largësia Librazhd

48 Kristian  Bardhyl  Preni Elektronik XI Invalid Pune (prindi)

49 Mateo  Behar  Xhogu Elektronik XI KMCAP (prindi)

50 Rejnaldo  Ilir  Koçiu IST XI Ndihmë Ekonomike

51 Elison  Bardhul  Muça IST XI PAK vetë nxënësi

52 Roel  Pëllumb  Zgjana IST XI Ndihmë Ekonomike

53 Adrian    Preng  Vlashi IST XI Ndihmë Ekonomike + Largësia

54 Kristian  Avni  Beqiri TIK XI Ndihmë Ekonomike

55 Leonid   Eqerem  Zeneli TIK XI Invalid Pune (prindi)

56 Arlindo   Xhevair  Çeka TIK XI Invalid  vetë nxënësi

57 Armando  Nazmi  Haka Elektronik XII Ndihmë Ekonomike

58 Eglant  Eduart  Marku Elektronik XII PAK  (prindi)

59 Emiliano  Franko  Memolla Elektronik XII KMCAP  (prindi)

60 Pele   Elmas   Poçi Elektronik XII PAK  (prindi)

61 Sadi  Naim  Bardhoshi Elektronik XII Ndihmë Ekonomike

62 Izet   Sali   Dlonaku SHMT XII Anëtarë të komunitetit Egjiptian

63 Rigert  Lulzim  Gjyla SHMT XII PAK (prindi)

64 Ali Maliq  Goxhabelliu TIK XII KMCAP  verbërie vetë nxënësi

65 Redjon  Besnik   Deliu SHMT XI Invalid Pune (prindi)

66 Eduart  Bujar  Hushi SHMT XIII Ndihmë Ekonomike

67 Fabjan  Flladin   Gjoshi SHMT XIII Mesatare + Largësia(Belsh)

68 Nebion Ferit  Kashari Informatikë XI Ndihmë Ekonomike


Shkolla Artistike " Jordan Misja " Tiranë 


Nr Emër    Atësi   Mbiemër Dega Viti Kriteri

1 Kasandra Kastriot   Nezha Pikturë X Invalid (prindi) + Ekselente nxënësja

Shkolla e Mesme e Futbollit " Loro Boriçi " Kamëz , Tiranë 


Nr Emër    Atësi   Mbiemër Dega Viti Kriteri

1 Aleks    Albert         Giçi Futboll X Familje në nevojë + largësia


Faleminderit per mirkuptimin !                                             

Eventet

<shtator 2021>
HënMarMërEnjPreShtDie
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Se shpejti


Buletini Informativ