Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Njoftim

Kategorite

Filtro:

Njoftim


BASHKIA LUSHNJE

QENDRA KULTURORE & KLUBI I SPORTIT

Nr.      i  prot.                                                               Lushnjë, 07.01.2019

      NJ O F T I M  

     Të nderuar operatorë të veprimtarive kulturore, artistike, sportive etj., që përmbushni kriteret sipas legjislacionit në fuqi. Bashkia Lushnjë, nëpërmjet institucionit të QKKS promovon veprimtaritë kryesore të vitit  dhe ju fton  të ofroni shërbimin tuaj në projektet që mund të realizoni. Gjithashtu, individët apo shoqatat dhe institucionet, që kanë interes të kërkojnë mbështetjen tonë për projekte të tyre,  t'i paraqesin ato në kohë. Për çdo rast, ju mund të kontaktoni  institucionin tonë.

        Faleminderit.

1. Pajtimet në gazeta  -                                                                            janar

2. 99  vjet Kongresi  i Lushnjës  -                                                             janar

3. Dita e Verës –  ( prokurim)                                                                14 mars

4.Për nënën dhe mësuesin  -                                                             7 & 8 mars

5. "Vaçe  Zela – FEST 4"                                                                          prill

6. Ngritje e shfaqje të teatrit amator

7. Pjesëmarrje në festivale

8. Margarita Xhepa – Diva jonë                                                               mars

9. Kurora  e buqeta (prokurim)

10. Transporti i sportistëve, artistëve etj.      (prokurim)

11. Transporti i shoqatave dhe veteranëve  (prokurim)

12. Verë dhe portokalle -                                                                        korrik

13. Maratona e Këngës -                                                                       gusht

14. Festivali i Valles Burimore -  (tenderim)

15. Artistët lushnjarë nëpër botë -

16. Panairi i AGROBIZNESIT  (prokurim) -

17. Veprimtaritë e organiz. të veteranëve

18. Festat fetare  (prokurim) -

19. Ditët e miqësisë – festa e birrës

20. Veprimtari të QKF –së  dhe shkollave

 21. Dekorimi i qytetit për festat e fundvitit    ( tenderim )                     nëntor

22. Koncertet e fundvitit                                                                        dhjetor

23. Tabloja e fëmijëve – dhuratat     ( prokurim )                                   nëntor

                                

                                                                                         DREJTORI i QKKS

                                                                                         ANDREA  LIKO

 

Eventet

<shtator 2020>
HënMarMërEnjPreShtDie
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Se shpejti


Buletini Informativ