Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Bashkia Lushnje nis hartimin Planit Vendor për Menaxhimin e Integruar të Mbetjeve

Kategorite

Filtro:

Bashkia Lushnje nis hartimin Planit Vendor për Menaxhimin e Integruar të Mbetjeve

​Në  zbatim të ligjit Nr:10463, datë 22.09.2011 "Për menaxhimin e integruar të mbetjeve" dhe ligjit Nr:10431, datë 09.06.2011 "Për mbrojtjen e mjedisit" Bashkia Lushnje në kuadër të programit "Bashki të forta" në bashkëpunim me konsulentë të "CO – Plan" ka marrë inisiativën për hartimin e Planit Vendor për Menaxhimin e Integruar të Mbetjeve. Qëllimi i hartimit të këtij plani është përmbushja e standarteve kombëtare në nivel lokal të shërbimit të menaxhimit të mbetjeve të ngurta urbane. Duke qënë një çështje shumë sensibël për të gjithë grupet e interesit ju lutemi te shprehni mendimet tuaja.


Eventet

<gusht 2020>
HënMarMërEnjPreShtDie
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Se shpejti


Buletini Informativ