Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Bashkia > Administrata > Zëvëndës Kryetarë

Zëvëndës Kryetarë

Zv. Kryetarë të Bashkisë Lushnjë

​ 

 a. Në strukturen e saj Bashkia e Lushnjës ka katër Zv. Kryetarë të cilët emërohen dhe shkarkohen nga Kryetari i Bashkisë në bazë të ligjit   Nr. 139/2015 "Për Vetëqeverisjen Vendore”.

b. Detyrat e Zv. Kryetarit të Bashkisë:

1. Organizon dhe drejton punën sipas fushave në varësi të tij, bazuar në ndarjet e bëra nga Kryetari i Bashkisë, dhe përgjigjet para tij për mbarëvajtjen e tyre.

2. Ushtron të gjitha kompetencat në kryerjen e funksioneve të Bashkisë së Lushnjës dhe përfaqëson këtë institucion në të gjitha rastet kur me autorizim të Kryetarit të Bashkisë kjo e drejtë i delegohet. Në këto raste, Nënkryetari përgjigjet para Kryetarit të Bashkisë për realizimin e funksioneve të deleguara.

​​

Struktura aktuale e Bashkisë Lushnje ka 4 (katër) Zv. Kryetarë :

​1. ​​​​Zv. Kryetar për zhvillimin Ekonomik 

​        Znj. Teuta Korreshi  

2. Zv. Kryetar për Kulturën, Artin, Sportin dhe Shërbimet Njerëzore 

        Z. Gentian Nushi

3. 

        Z. Agim Sema

4. 

​        Z. Hamza Ismaili

Eventet

<tetor 2021>
HënMarMërEnjPreShtDie
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Se shpejti


Buletini Informativ