Këtu do të gjeni listën e Kryetarëve të Fshatrave në Bashkinë​ Lushnje​   shkarko

 Lista e kryetareve te fshatrave sipas njesive Administrative   
2021 ​



 Nr.  Emër          Mbiemër       Fshati 
 I   Njësia Administrative  Allkaj 
     1  Elmas Sefa  Allkaj 
     2  Xhevair Pirra  Delisufaj 
     3  Ladimir Tafa  Lifaj i ri 
     4  Fejzulla Kaja   Cukas i ri  
     5  Mina Vasiu  Bicakaj i vjeter 
     6  Landi Bushi  Mazhaj 
     7  Kozma Arapi  Toshkez 
     8  Bashkim Musaku  Zhelizhan 
 II   Njësia Administrative  Ballagat 
     1  Flamur Blliku  Garrunjas 
     2  Nazif Sharka  Ballagat 
     3  Rexhep Mullaliu  Jazxhijas 
     4  Sherbet Terbuni  Manasufaj 
     5  Hazis Gjyshja  Gjyshaj 
     6  Mersin Myftari  Xibrake 
     7  Arif Alleshi  Gjuzaj 
 III  Njësia Administrative  Bubullime 
     1  Bilbil Zonja  Kamcisht 
     2  Vladimir Haka   28 Tetor 
     3  Jovan Bardho  Bubullime 
     4  Klodian Prence   Pirre 
     5  Asllan Derka  Gjonas 
     6  Apostol Mita   Imsht 
     7  Andon Mehillka  Eskaj 
 IV  Njësia Administrative  Dushk 
     1  Miftar Troka   Dushk Sek. 
     2  Kasem Hoxha  Gramsh 
     3  Hekuran Balla  Zham  Sektor 
     4  Jorgo Ibraliu  Zham 
     5  Daut Sula  Thanasaj 
     6  Aqif Dedej  Dushk Fshat 
     7  Xhevit Sina  Konjat 
 V  Njësia Administrative  Fiershegan 
     1  Gani Cela  Thane 
     2  Arjan Sina   Barbullinje 
     3  Dritan Gjoni   Murriz Kozare 
     4  Gezim Alla  Jeta e re  
     5  Fadil Nezha  Kosove e vogel 
     6  Alfred Hida  Fiershegan 
     7  Vaso Ocka  Bicakaj  i ri 
     8  Nasi Prendi  Cukas i vjeter 
     9  Shpetim Sharka  Qerret i vjeter 
   10  Servet Lala  Qerret i ri 
   11  Hysni Mina  Cinar  
   12  Novruz Xhaferri   Kocaj 
   13  Fecor Musaku  Sejmenas 
 VI  Njësia Administrative  Golem 
     1  Mehdi Sulovari  Golem i Madh 
     2  Hajri Cepa  Golem  i Vogel 
     3  Zija Kasa  Allprenaj 
     4  Lulzim Muca   Shegas 
     5  Elmas Hajdari  Hajdaraj 
     6  Engjell Nezha   Pluk 
 VII   Njësia Administrative  Hyzgjokaj 
     1  Enver Leka  Lekaj 
     2  Jashar Tabaku  Canakaj 
     3  Blerim Gjata  Kurtine 
     4  Dilaver Xhepexhiu  Hyzgjokaj 
     5  Gezim Toska  Kupas 
 VIII  Njësia Administrative  Karbunare 
     1  Adriatik Dervishi  Karbunare sip. 
     2  Ferit Bali  Balaj 
     3  Petref Caka  Murriz 
     4  Arben Bani  Stan Karbunar 
     5  Lulzim Arapi  Zgjan 
     6  Nazif Kashari  Kasharaj 
     7  Ibrahim Cemeri  Kashtbardhe 
     8  Astrit Arapi  Bicakaj 
     9  Bektash Nezha  Skilaj 
   10  Afrim  Gorovelli  Mollas 
 IX  Njësia Administrative  Kolonje 
     1  Ramazan Asanbejlli  Bitaj 
     2  Agim Allkanjari  Lumth 
     3  Miti Prifti  Shakuj 
     4  Pirro Kote  Rrapez  Sektor 
     5  Medi Pollozhani  Rrapez   Fshat 
     6  Agron Bilcari  Gorre 
     7  Myzafer Hoxha  Ardenice 
     8  Ervis Bardho  Kolonje 
     9  Pellumbi Lena  Bishqethem 
 X  Njësia Administrative  Krutje 
     1  Namik Kurti  Ngurrez e madhe 
     2  Genci Cjapi  Ngurrez e vogel 
     3  Agron Boci  Rrupaj 
     4  Gjoni Gjermeni  Fier i Ri 
     5  Gezim Demiri  Gjaze  
     6  Maksim Llupo  Zhym 
     7  Ilir Avrami  Kadiaj 
     8  Bektash Veliu    Arrez 
     9  Vangjel Gjermeni  Krutje e Siperme 
   10  Mina Vogli  Krutje e Poshteme 
   11  Pandeli Toromeni  Lifaj i vjeter